Jak natočit krátké video a nevypadat jako blbec

Dnes jsem se snažil vytvořit důležité video o mém projektu Servis 2.0 a při asi třicátem pokusu jsem si začal uvědomovat důležitost přípravy. Jsem člověk, který umí mluvit z patra téměř o čemkoliv, mám takový ten „dar“ mluvit jako politici a přitom nic neříct. Nevím jestli je to dar, ale par lidí mi to už řeklo, na druhou stranu jsem člověk, který má rád řád, systém a fakta, sám moc nemusím povídačky okolo a to jsem si právě uvědomoval i dnes při natáčení videa. Šlo mi o to být konkrétní a faktický.

Problém je v tom, že při videu, které má být jasné, konkrétní a ideálně i trošku osobní, tak se „politické“ praktiky použít vůbec nedají.

Už jsem natočil pár videí, ale i tak, je pořád potřeba si dělat nějaký harmonogram toho:

  • co chcete říkat,
  • co chcete zmínit,
  • co chcete, aby si diváci videa/zákazníci odnesli.

Důležité je, aby jste měli jasno v tom co máte na srdci a co chcete předat. Lidé poznají, jestli to „lovíte z patra“, jestli nemyslíte váženě nebo že si nejste jisti v tom o čem mluvíte. Sám na tom ještě musím pracovat.  🙂

Faktem je, že některé videa nemusí být naprosto věcné, ale třeba motivační a pro dobrou náladu. I taková videa mám rád.

Prezentační schopnosti nemá každý vrozené a tak je potřeba na nich trošku pracovat, zde platí i jako u ostatních věcí, že je důležité trénovat a opakovat. Výsledek se pak určitě dostaví. Držím palce.

Odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?v=I5Ldy0UUdiY

Budu rád, když vložíte vaše zkušenosti s natáčením videí do diskuze pod článkem nebo vložíte odkaz na nějaké vaše první videa.

 

Získejte novinky ihned z mých profilů na sociálních sítí:

Staň se součástí FB skupiny: Jiří Svoboda – podnikání hrou

Autor článku je Jiří Svoboda

Jiří Svoboda je online marketér, autor projektu Včíslech.cz, Reportivo.czEasytimer.cz a provozovatel několika další projektů. Více o Jirkovi najdete na www.jirka-svoboda.cz/o-mne

Můžete mě sledovat na sociálních sítích:

Autor na Google+: Jirka Svoboda

Jiří Svoboda na Facebooku
Jiří Svoboda na Twitteru
Jiří Svoboda – Youtube kanál
Jiří Svoboda na LinkedIn

Pokud se vám tento článek líbil, tak jej dále sdílejte a také diskutujte níže v diskuzi, rád se zapojím.Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter
Jiří Svoboda
Podnikatel a konzultant zabývající se efektivním internetovým marketingem. Zajímá se o inovace ve vzdělávání, podporuje vzdělávání přes internet a používání chytrých internetových nástrojů, které usnadňují život podnikatelům. V podnikání se orientuje na výsledek a budování důvěryhodnosti a zákaznické spokojenosti.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.